W poniedziałek 30 września o godzinie 11.00 w bibliotece odbyła się trzecia edycja konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”. Konkurs został zorganizowany z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (29 września). Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa, doskonalenie umiejętności wyrazistego czytania oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa. Swoje czytelnicze umiejętności zaprezentowali uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, których oceniało jury w składzie: Agnieszka Kosińska – nauczyciel-bibliotekarz, Beata Jurczak – nauczyciel-bibliotekarz, Katarzyna Baryliszyn – bibliotekarz. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać fragment ulubionej lektury oraz uzasadnić swój wybór w czasie nie dłuższym jak 3 minuty. Wybrane teksty były różnorodne, od radosnej „Akademii Pana Kleksa” po patriotyczną „Inwokację” z „Pana Tadeusza”.Trzeba przyznać, że dzieci nie stroniły od poważniejszych pozycji, w których występowało wiele trudnych zwrotów, co dodatkowo podnosiło prezentowany przez nie poziom. Jury punktowało przede wszystkim płynność czytania, prawidłową dykcję i intonację oraz własną interpretację utworu. Wybór mistrzów był niesamowicie ciężki z uwagi na doskonałe przygotowanie ze strony uczestników. Ostatecznie zostały przyznane miejsca ex aequo. Mistrzami pięknego czytania zostali:
Klasy IV – Nadia Godlewska – 4a
Klasy V – Alicja Kiełt – 5a, Karolina Pajor – 5b, Maja Śliwa – 5b
Klasy VI – Zuzanna Stężycka – 6e
Każdy Mistrz otrzymał nagrodę książkową, a wszyscy uczestniczy pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i gorąco zapraszamy na kolejne edycje!