W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020”, biblioteka pozyskała dotację celową w wysokości 4.200 złotych na realizację zadania pn. Priorytet 1 –Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Operatorem priorytetu jest Biblioteka Narodowa. Głównym celem programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce. Regulamin programu określa wkład własny bibliotek, który zwiększa się o 10% w stosunku do roku 2018 i wynosi 70% dla naszej biblioteki, która jest w najwyższej III kategorii zamożności jst. W ramach dotacji biblioteki mogą nabywać książki, które ukazały się drukiem lub na innym nośniku (książki mówione, pisane alfabetem Braille’a, książki elektroniczne), multimedia, publikacje nutowe i kartograficzne, które są dostępne na rynku księgarskim. Pozyskana dotacja oraz dotacja z gminy umożliwi zakup nowości wydawniczych, książek nagrodzonych w różnych konkursach krajowych i zagranicznych oraz plasujących się na najwyższych miejscach rankingowych bestsellerów, poszukiwanych przez naszych czytelników. Już dziś zapraszamy do Biblioteki po książki na długie, jesienne wieczory. Czeka na Państwa bogata oferta. Serdecznie zapraszamy!