W ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w dniach 10-18 czerwca, biblioteka gościła maluchy z Bajkowego Przedszkola, podczas cyklu spotkań z teatrzykiem Kamishibai. Forma ta cieszy się bardzo dużą popularnością wśród najmłodszych. W sali zaaranżowanej na teatrzyk, dzieci mogły się zrelaksować słuchając najpopularniejszych baśni z nastrojową muzyką w tle. „Królewna Śnieżka”, „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” czy „Brzydkie kaczątko” to tylko niektóre propozycje. W przerwach między bajkami zaproponowano dzieciom krótką gimnastykę, aby rozruszać się nieco. Każda z opowiedzianych przez bibliotekarkę historii niosła ze sobą morał, który dzieci musiały wskazać i odnieść do swoich doświadczeń. Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć plastycznych oraz słodkiego poczęstunku. Każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia przedstawione poniżej w galerii.