9 maja odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 10-lecia nadania bibliotece im. ks. Jana Twardowskiego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku, emerytowani bibliotekarze, czytelnicy oraz zaproszeni goście. Oprawę artystyczną przygotowała Beata Jurczak – nauczyciel-bibliotekarz. Pod jej kierunkiem grupa uczniów z klas czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie przedstawiła montaż słowno-muzyczny pt. W świecie poezji księdza Jana od biedronki”. Byli to następujący uczniowie: Nataniel Banasiak, Zofia Górka, Kinga Kaczmarek, Alicja Kawa, Amelia Pasikowska, Wiktoria Plizga, Maja Śliwa, Gaja Zawadzka.Duże wrażenie na uczestnikach uroczystości zrobiła dekoracja, którą wykonała Weronika Przewoźna – nauczyciel z SP w Żarowie. Występ dzieci bardzo spodobał się gościom, otrzymały gromkie brawa oraz słodkie podziękowania. Była to prawdziwa uczta duchowa. W związku z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek dyrektor wraz z burmistrzem wręczyli bibliotekarzom oraz paniom prowadzącym punkty biblioteczne książki albumowe o Żarowie oraz okolicznościowe podziękowania. W tym dniu na ręce dyrektora biblioteki Przewodniczący Rady Miejskiej w Żarowie – Roman Konieczny wręczył list gratulacyjny dla zespołu Biblioteki. Uroczystości jubileuszowej towarzyszyły wystawy: „Patron Biblioteki – ks. Jan Twardowski”, „Biblioteka Publiczna w Żarowie – wczoraj i dziś” oraz wystawa ikon pt. „Jest, który jest” autorstwa Wandy Hüpner. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystaw do końca maja br.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Kroniki Filmowej miasta Żarów: https://www.youtube.com/watch?v=8H69ZR_0ReU