Biblioteka uczestniczy w kolejnych XVI Dolnośląskich Spotkaniach z Młodymi Czytelnikami, które są zorganizowane w ramach akcji „Z książką na walizkach”. Akcja ta ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W dniach od 5 do 8 czerwca w dolnośląskich bibliotekach będą gościć popularni polscy pisarze. Naszym tegorocznym gościem będzie Barbara Gawryluk, autorka wielu nagrodzonych książek: „Zuzanka z pistacjowego domu”, „Dżok. Legenda o psiej wierności” czy też „Mali bohaterowie”. Spotkanie odbędzie się u nas 6 czerwca o godz. 8.15.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku.