2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci – święto obchodzone od 1967 roku, w dniu urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu popularyzację książek dla dzieci oraz wspieranie czytania dla najmłodszych. Dla uczczenia tego święta biblioteka zaprasza w dniu 5 kwietnia 2019 roku (piątek) o godz. 12.30 do auli Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie ul. Piastowska 10, na spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem – pisarzem książek dla dzieci. Będzie to spotkanie multimedialne z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów” z serii „Detektywi na kółkach”, która jest obecnie lekturą uzupełniającą dla klas IV-VI. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu realizowanego przez bibliotekę pod nazwą Dyskusyjne Kluby Książki.

Kim jest Marcin Kozioł?
Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Jest autorem lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej kontynuacji „Tajemnica przeklętej harfy” – www.detektywi-na-kolkach.pl. Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest książka „Szalona historia komputerów” – www.docent5procent.pl. Zapalony podróżnik. Zwiedził ponad 50 krajów. Ostatnio przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianiewww.wombatmaksymilian.pl (m.in. najlepsza książka podróżnicza 2016 – Nagroda Magellana). A miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w serii „Stajnia pod tęczą” (jej współautorką jest Katarzyna Dowbor) – www.stajniapodtecza.pl. Kiedy miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun. Jak się okazało, trafił do miejsca, które było pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera. Poznał wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Na festiwalu teatralnym w Edynburgu prezentował swoją farsę i wystąpił w niej w roli… królika.

źródło: www.marcinkoziol.com