W ostatnich latach internetowe formy płatności stają się coraz bardziej popularne, także wśród najmłodszych. Poczynając od nabywania niedrogich utworów muzycznych, mikropłatności za gry na tablet czy smartphony. Wychodząc naprzeciw nowym trendom zakupowym, w ramach akcji Dnia Bezpiecznego Internetu, biblioteka organizuje konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczne zakupy w sieci”. Celem konkursu jest uświadomienie dzieci i młodzieży o niebezpieczeństwach, czyhających podczas zakupów w Internecie. W konkursie wezmą udział grupy 3-osobowe w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie plakatu promującego bezpieczne zakupy w Internecie. Zwycięży grupa, która wykaże się największą oryginalnością, kreatywnością oraz estetyką wykonania. Samą rywalizację poprzedzi interaktywna lekcja biblioteczna, mająca na celu przybliżenie cennych wskazówek i informacji, które ustrzegą przed próbami oszustwa, a także pomogą przygotować się do wykonania plakatu.