Po bardzo entuzjastycznym przyjęciu w czerwcu naszych spotkań dla dzieci z teatrzykiem Kamishibai, postanowiliśmy zorganizować edycję przedświąteczną. I tak od 17 grudnia odwiedzają nas najmłodsi żarowianie, aby wspólnie słuchać bajek i kolęd pośród książek i świątecznych dekoracji Oddziału Dziecięcego. Do wyboru mają różne bajeczki: „Panią Zamieć”, „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie” oraz „Trzy świnki”. Każda z nich jest bogato ilustrowana. Podkład muzyczny stanowią kolędy w dziecięcym wykonaniu, które po skończonym przedstawieniu bardzo dobrze mobilizują maluchy do wspólnego śpiewania. Oczywiście nie może zabraknąć zajęć plastycznych – każdy uczestnik ma za zadanie pokolorować choinkę. W trakcie twórczego kolorowania, czeka na wszystkich słodki poczęstunek.
Bardzo się cieszymy, że możemy gościć w bibliotece dzieci w tym klimatycznym, przedświątecznym okresie. Dziękujemy wszystkim grupom za wspólną zabawę oraz życzymy Wesołych Świąt!!!
Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych milusińskich poniżej.
Misie

Tygryski