W sobotni wieczór, 17 listopada, biblioteka dosłownie pękała w szwach. A to za sprawą tradycyjnych andrzejek, które od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Specyficzny klimat, który panuje wśród książek, sprzyja dobrej zabawie i serdecznym rozmowom. Impreza została zorganizowana wspólnie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przy wsparciu sprzętowym Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Andrzejki rozpoczęła wspólnie odśpiewana piosenka „Listopad, gdy już kończy dzień”, a potem były piosenki biesiadne i turystyczne, śpiewane solo i chórem, tańce w rytm współczesnych melodii i z lat 80-tych. A wszystko przeplatane andrzejkowymi wróżbami. Wiedźma Ania, w którą tradycyjnie wcieliła się Anna Sikora, przygotowała wiele zabaw i wróżb, m.in. andrzejkowe puzzle, wybór Wiedźmy 2018, taniec integracyjny „Powitanie”, taniec z wałkiem, liczbowe wróżby i wiele innych atrakcji. Zabawa była przednia, śmiechu było co niemiara. Czas upłynął bardzo szybko w radosnej atmosferze.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony wieczór i do zobaczenia za rok na kolejnych „Andrzejkach”.