Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (29 września) biblioteka zorganizowała drugą edycję „Mistrza Pięknego Czytania”. Z uwagi na ogromną ilość chętnych, konkurs został podzielony na dwa dni: 28 września – klasy VI, VIII oraz gimnazjum, 1 października – klasy IV i V. Czytelnicze umiejętności zaprezentowało aż 40 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie! Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa, doskonalenie umiejętności wyrazistego czytania oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.Zadaniem uczestników było przeczytanie wybranego fragmentu ulubionej książki. Konwencja konkursu bardzo przypadła dzieciom do gustu, co zaowocowało znakomitym przygotowaniem z ich strony. Jury w składzie: Agnieszka Kosińska – nauczyciel-bibliotekarz, Beata Jurczak – nauczyciel-bibliotekarz oraz Katarzyna Baryliszyn – bibliotekarz, miało naprawdę poważny problem z wyłonieniem zwycięzców. Dyskusja była wręcz burzliwa, każdy chciał wyróżnić swojego faworyta. Ostatecznie zostały przyznane miejsca ex aequo, ponieważ nie sposób było nagrodzić tylko jednej osoby w każdej kategorii. Mistrzami pięknego czytania zostali:
Klasy IV – Kiełt Alicja, Plizga Wiktoria, Śliwa Maja
Klasy V – Gawrońska Lena
Klasy VI – Cuban Oliwia
Klasy VIII i gimnazjum – Ciastoń Karolina i Ciupiński Antoni
Każdy Mistrz otrzymał nagrodę książkową, a wszyscy uczestniczy pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i gorąco zapraszamy na kolejne edycje. Bardzo się cieszymy ze wzorowej frekwencji! Poniżej znajduje się galeria zdjęć z wydarzenia.