8 września na tarasie przed biblioteką odbyła się VII edycja Narodowego Czytania. Celem akcji jest propagowanie bogactwa polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmacnianie narodowej tożsamości. W tym roku czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Inauguracji Narodowego Czytania dokonał tradycyjnie Burmistrz Miasta Żarów – Leszek Michalak. Następnie czytała Iwona Nieradka – radna Rady Miejskiej w Żarówie oraz Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty i Kultury, Helena Słowik – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Barbara Nowak – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach, Maria Markiewicz – prezes żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Jadwiga Koszeluk – z Dyskusyjnego Klubu Książki. Następnie swoje fragmenty zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Żarowa oraz Mrowin. Na uznanie zasługują zwłaszcza najmłodsi uczestnicy, którzy musieli zmierzyć się z niezwykle trudnym i staropolskim słownictwem występującym w „Przedwiośniu”. Ich nienaganna dykcja i intonacja wskazywały na solidne przygotowanie.Składamy serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w organizację tegorocznej edycji Narodowego Czytania oraz wszystkim osobom czytającym fragmenty „Przedwiośnia” i już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję, w 2019 roku. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej fotogalerii.