Od poniedziałku 11 czerwca, w bibliotece trwają zajęcia dla najmłodszych żarowian – spotkania z teatrzykiem Kamishibai. Organizowane są z okazji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – Czytanie łączy. Odwiedziły nas już Tygryski, Misie i Króliczki z Bajkowego Przedszkola oraz grupa dzieci z Zastruża. Każda grupa przed spotkaniem wybrała bajeczkę, której chciała posłuchać. Przed wejściem do stylizowanego na widownię teatralną Oddziału Dziecięcego, dzieci otrzymywały specjalny bilecik, który upoważniał je do wzięcia udziału w zajęciach. Na wstępie dzieci dowiedziały się o pochodzeniu teatrzyku Kamishibai i obejrzały jego prezentację.W czasie trwania przedstawienia wszystkie uważnie słuchały i oglądały kolorowe ilustracje, które stanowiły główne tło opowiadanej historii. Następnie mogły wybrać sobie kolejną bajeczkę lub porozmawiać z bibliotekarką o ulubionych baśniach. Nie zabrakło oczywiście zajęć plastycznych, dzieci miały za zadanie pokolorować bohaterów występujących wcześniej w przedstawianych historiach. Bajecznie kolorowe prace mogły zabrać ze sobą wraz z bilecikami i zakładkami do książek z logiem kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Zapraszamy kolejne grupy i mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas będą wspominać bardzo długo! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych spotkań.

TYGRYSKI:

MISIE: