W ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, zapraszamy przedszkolaków i dzieci z klas młodszych do teatrzyku Kamishibai na wyjątkowe spotkania z bajką przedstawianą za pomocą specjalnych kart narracyjno–obrazkowych. XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w tym roku nosi hasło: „Czytanie łączy”. Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) – to papierowy teatrzyk, który powstał kilkaset lat temu w Japonii i obecnie jest popularny na całym świecie, również w Polsce. Cechy tego teatrzyku i sposób przedstawiania pozwalają stworzyć magiczną atmosferę i przykuć uwagę dzieci na dłuższy czas. Mają poczucie, że uczestniczą w przedstawieniu, w czasie którego mogą żywo i spontanicznie reagować. W naszym repertuarze mamy obecnie trzy przedstawienia, ale na pewno wzbogacimy naszą ofertę. Jest to bajka „O rybaku i złotej rybce”, „Brzydkie kaczątko” i „Królewna Śnieżka”. Jaką wybraliście na spotkanie? Wybór należy do Was. Kontakt: 74 857 05 96, 74 858 05 40, e-mail: biblioteka@um.zarow.pl Cykl spotkań rozpoczyna się 11 czerwca.