Z okazji majowego święta biblioteki odwiedziły nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Małolatka”. Celem wizyty było ogólne zapoznanie się z biblioteką i księgozbiorem. Oczywiście nie zabrakło informacji o tym co należy zrobić, aby się zapisać do biblioteki, na jak długo można wypożyczyć książeczki i jak w ogóle to zrobić. Maluchy zwiedziły nie tylko Oddział Dziecięcy, ale także Oddział dla Dorosłych, co okazało się dla nich szczególną atrakcją. Już od samego początku uczestnicy zajęć wykazali się ogromnym entuzjazmem. Na pierwszy ogień maluchy postanowiły wybrać sobie po jednym egzemplarzu bajeczki. Mogły na forum swoich kolegów i koleżanek przedstawić wybrany egzemplarz i opisać okładkę, a także w kilku zdaniach uzasadnić swój wybór. Kiedy prezentacja dobiegła końca, dzieci zainteresowały się galerią Akademii Malucha. Galeria ta znajduje się w Oddziale Dziecięcym i jest dziełem pani Elżbiety Kulas. Jakże było ogromne zdumienie przedszkolaków, kiedy rozpoznały się na zdjęciach, swoich rówieśników i rodzeństwo. Było dużo śmiechu i radości, ponieważ wiele z tych osób nie przypomina już siebie z okresu uczęszczania na zajęcia pani Eli.W ramach promowania Tygodnia Bibliotek, przedszkolaki wysłuchały zabawnych wierszyków ks. Jana Twardowskiego – patrona biblioteki – aby później dostać do pokolorowania sympatyczny rysunek biedronki. Na koniec dzieci dostały na drogę soczki, aby ugasić pragnienie w ten słoneczny i bardzo ciepły dzień.