We wtorek, 6 marca o godzinie 11.00, w bibliotece odbyła się pierwsza edycja konkursu Mistrz Pięknego Czytania. Konkurs został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy. Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa, doskonalenie umiejętności wyrazistego czytania oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa. Swoje czytelnicze umiejętności zaprezentowali uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, których oceniało jury w składzie: Agnieszka Kosińska – nauczyciel-bibliotekarz, Beata Jurczak – nauczyciel-bibliotekarz, Stanisława Biernacka – dyrektor biblioteki oraz Katarzyna Baryliszyn – bibliotekarz. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać wybrane fragmenty opowiadań Anny Czerwińskiej-Rydel, która będzie gościć w Żarowie dnia 22 marca. Warto wspomnieć, że dzieci nie miały okazji wcześniej zapoznać się z tekstem, ale i tak doskonale poradziły sobie z zadaniem, co pokazuje jak dobrze przygotowały się do rywalizacji.W każdej z trzech kategorii walka była bardzo wyrównana. Po podsumowaniu punktów jury wyłoniło zwycięzców. Mistrzami Pięknego Czytania zostali:
Klasy IV – Olivia Dyrcz 4c
Klasy V – Weronika Pyda 5C
Klasy VI – Karolina Łuczak 6B
Każdy Mistrz otrzymał nagrodę książkową, a wszyscy uczestniczy pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i gorąco zapraszamy na kolejne edycje, które z uwagi na duże zainteresowanie, na pewno się odbędą!