26 lutego odbył się w bibliotece konkurs wiedzy „Bezpiecznie w sieci” zorganizowany w ramach akcji Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży o zagrożeniach czekających na nich w internecie oraz o sposobach walki z nimi. W konkursie wzięli udział uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie. Konkurs miał formę testu z jedną możliwą odpowiedzią prawidłową. Jury w składzie: Joanna Daniel – nauczyciel-bibliotekarz, Stanisława Biernacka – dyrektor biblioteki oraz Katarzyna Baryliszyn – młodszy bibliotekarz, było pod wrażeniem wzorowego przygotowania uczestników i wyrównanej rywalizacji. Została przeprowadzona dogrywka, która wyłoniła następujących zwycięzców:
I miejsce – Stanisław Molecki – II „c”
II miejsce – Stanisław Baryłko – III „c”
III miejsce – Kacper Konieczny – III „a”
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy konkursu okolicznościowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy! Konkurs spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony młodzieży i planujemy kolejne jego odsłony w przyszłości.