25 stycznia o godzinie 16:30 odbędzie się w bibliotece spotkanie dziewiąte przy „Regale Pamięci”. Podczas potkania; Stowarzyszenie Labiryntarium.pl oraz Fundacja Inicjatywa B zaprezentują pozyskany obraz przedstawiający panoramę żarowskiej fabryki: „Silesia Verein Chemischer Fabriken”. Przybliżą jego najważniejsze cechy, przedstawią sylwetkę autora i zainicjują dyskusję na jego temat. Po spotkaniu, eksponat pozostanie na Regale pamięci, zostanie zdigitalizowany i opublikowany w cyfrowej wersji na stronach organizatorów oraz na stronie projektu: www.bibliotekadziedzictwa.pl. W związku z powyższym zapraszamy wszystkich miłośników lokalnej historii, aby do uczestnictwa w spotkaniu 9, podczas którego premierowo przedstawimy najnowszy nabytek Biblioteki Dziedzictwa.