W czwartek 9 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego pt. „Kocham Cię Polsko!”. Celem konkursu była popularyzacja i wzmocnienie uczuć patriotycznych dzieci i młodzieży poprzez pielęgnowanie tradycji obchodów najważniejszych polskich świąt państwowych.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Żarowa (53 prace), Zastruża (18 prac), Mrowin (5 prac), oraz z gimnazjum (2 prace). Konkurs obejmował dwie kategorie: literacką – dla uczniów klas IV-VII i gimnazjum oraz plastyczną dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Jury w składzie: Agnieszka Kosińska – nauczyciel-bibliotekarz, polonistki: Elżbieta Maćkała i Małgorzata Stawowa oraz bibliotekarki – Stanisława Biernacka i Katarzyna Baryliszyn oceniając prace plastyczne wzięło pod uwagę zgodność prac z tematem i regulaminem konkursu, technikę wykonania, oryginalność, estetykę. W przypadku prac literackich: poprawność językową, gramatyczną, stylistyczną, oryginalność wypowiedzi. Po wnikliwym przeanalizowaniu prac zdecydowało o przyznaniu następujących nagród oraz wyróżnień:

Lista dzieci nagrodzonych w konkursie pt. „Kocham Cię Polsko!”

Prace plastyczne:

– Kategoria I: przedszkolaki
Nagrody otrzymują wszystkie dzieci z „Bajkowego Przedszkola”. Jest to: Magdalena Bednarska, Hanna Bujak, Kaja Dutkiewicz, Kinga Nicieja, Maja Paszkiewicz, Zofia Pietraga i Lena Wasik.

– Kategoria II : uczniowie szkół podstawowych, klasy 0-III:
I miejsce: Łucja Skrzypek – kl. III SP Żarów
II miejsce: Patryk Toporowski – kl. II SP Żarów
III miejsce: Maja Brokos – kl. III SP Żarów

Wyróżnienia:
1. Nikola Lesiak – kl. I SP Zastruże
2. Monika Skrzypiec – kl. II Żarów
3. Andżelika Proniewicz – kl. II Żarów

Prace literackie

– Kategoria III: uczniowie szkół podstawowych, klasy IV-VII
I miejsce: Julia Szewczak – kl. VII SP Żarów
II miejsce: Małgorzata Pituła – kl. VII SP Żarów
III miejsce: Elżbieta Chodyniecka – kl. VII SP Żarów

Wyróżnienia:
1. Adrian Stroka – kl. IV SP Żarów
2. Bartek Zdanowski – kl. VII Żarów
3. Martyna Zdanowska – kl. VI Żarów

Kategoria IV: uczniowie gimnazjum
I miejsce: – Anna Puchta – kl. II
II miejsce: Michał Maksanty – kl. II

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom składamy serdeczne podziękowania za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy na bajecznie kolorową wystawę, którą można oglądać i podziwiać w holu biblioteki.

Prace uczniów gimnazjum: