W ramach Wieloletniego Programu pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, uchwalonego przez Radę Ministrów na lata 2016-2020, biblioteka pozyskała dotację celową w wysokości 13 000 złotych na realizację zadania pn. Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.  Celem Priorytetu jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kartograficznych. Pozyskana dotacja oraz dotacja z gminy umożliwi  nam zakup nowości wydawniczych, książek nagrodzonych w konkursach krajowych i zagranicznych oraz poszukiwanych przez naszych użytkowników. Zapraszamy do biblioteki po książki oraz audiobooki, które umilą nadchodzące długie, jesienne wieczory. Czeka na Państwa bogata oferta. Serdecznie zapraszamy!
Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa