8 czerwca gościliśmy w bibliotece Agnieszkę Tyszkę – autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Pisarce towarzyszyła przedstawicielka Wydawnictwa „Akapit-Press”, u której można było zakupić książki autorki. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach  XIV Dolnośląskich  Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami pn. „Z książką na walizkach”. Ta największa impreza czytelnicza odbywa się w tym roku pod hasłem „A to historia!”. W spotkaniu wzięło udział liczne grono uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Pisarka na początku nawiązała kontakt z zebranymi. Pytała, czy dzieci znają Jej książki, czy lubią czytać, jakie książki lubią czytać i dlaczego. Potem role się odwróciły i to dzieci zasypały pisarkę gradem pytań; kiedy napisała pierwszą książkę, o czym lubi pisać, jakie książki lubi czytać, co obecnie tworzy, jak długo pisze książkę itp. Na zakończenie spotkania pisarka zaproponowała zabawę w kalambury, na którą dzieci chętnie się zgodziły. W takim nastroju, pełnym pytań i odpowiedzi oraz wesołej zabawy, upłynęło spotkanie. Po jego zakończeniu ustawiła się długa kolejka po autograf pisarki lub dedykację na zakupionej książce.W naszej bibliotece znajdują się książki autorstwa Agnieszki Tyszki, po które serdecznie zapraszamy!