Biblioteka uczestniczy w kolejnych XIV Dolnośląskich Spotkaniach z Młodymi Czytelnikami, które są zorganizowane w ramach akcji „Z książką na walizkach”. Akcja ta ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W dniach od 7 do 10 czerwca w dolnośląskich bibliotekach będą gościć popularni polscy pisarze. Naszym tegorocznym gościem będzie Agnieszka Tyszka, autorka m.in. „Smażonych tabletów”, „O czym pada śnieg” czy cyklu o „Zosi z ulicy Kociej”. Spotkanie odbędzie się u nas 8 czerwca o godz. 10.15. Zamieszczamy również LINK do regulaminu konkursu plastyczno-literackiego na komiks lub historyjkę obrazkową zorganizowany w ramach tej akcji.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządów Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wołów i Powiatu Wołowskiego.