18 maja odbyła się II edycja konkursu pn. „Cosplay z biblioteką”. Celem konkursu była popularyzacja Cosplayu tzw. zabawy w przebieranie w popularne postaci z mangi, filmów anime, komiksów i bajek oraz pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży. W konkursie wzięły udział przedszkolaki ze SP w Zastrużu oraz uczniowie ze szkół podstawowych w Żarowie i Mrowinach. W tym roku uczestnicy konkursu byli przebrani za postaci bajkowe i filmowe. Wystąpiła Anna i Eliza z Krainy Lodu, Harry Potter, Bella z „Pięknej i Bestii”, Elena z Avalory, Dzwoneczek, Kopciuszek, Pszczółka Maja i Gucio, Chudy (cowboy) z „Toy Story”, Pocahontas, żołnierz Władek z filmu „Czas honoru”.Uczestników konkursu oceniała Komisja w składzie: Anna Suchodolska – z-ca dyrektora GCKiS, Agnieszka Kosińska – nauczyciel bibliotekarz ze SP w Żarowie oraz Barbara Cholewa – bibliotekarz z Oddziału Dziecięcego. Miała ona trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców. Po długiej naradzie ogłoszono następujące wyniki:
KATEGORIA – PRZEDSZKOLAKI:
I miejsce – Piotr Odon jako Harry Potter, przedszkolak ze SP w Zastrużu
KATEGORIA – KLASY 0-III
I miejsce – Jagoda Piasecka jako Dzwoneczek, kl. I SP w Mrowinach
KATEGORIA – KLASY IV- VI
I miejsce – Antoni Ciupiński jako żołnierz Władek z filmu „Czas honoru”, kl. VI SP w Żarowie
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dostali okolicznościowe dyplomy oraz słodkie co nieco. Składamy serdeczne podziękowania opiekunom dzieci. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu.