Od uroczystego otwarcia „Regału pamięci” w naszej Czytelni minęło sporo czasu. Zapraszamy do zapoznania się z oryginałami pocztówek, fotografii, gazet, ulotek dostępnych na regale. Zbiory w nim zawarte zdążyły się już znacznie powiększyć i przyciągnąć kolejnych pasjonatów historii. Wszystkie dokumenty gromadzone są w ramach projektu pn. Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego, dwóch organizacji pozarządowych: Fundacji Inicjatywa B oraz Stowarzyszenia Labiryntarium.pl. Na stronie bibliotekadziedzictwa.pl można obserwować wersje elektroniczne każdego egzemplarza. Zachęcamy także do dzielenia się spostrzeżeniami i uwagami odnośnie samego projektu. Do kolekcji można dołączyć swoje prywatne zbiory.