Wszystko co dobre, szybko się kończy. Ostatnie dni w bibliotece upłynęły na grach i zabawach pod hasłem: „ZIMA TO FERII CZAS, BIBLIOTEKA CZEKA – ODWIEDŹ NAS”. Było radośnie, kolorowo, tanecznie. Różnorodność przygotowanych atrakcji przyczyniła się do dużej frekwencji na spotkaniach. Codziennie odwiedzało nas około dwadzieścioro dzieci. Uczestniczyły w licznych zajęciach plastycznych, zabawach ruchowych i edukacyjnych. Odbyły się liczne konkursy: recytatorski „Językołamacze”, na najładniejszą kartkę walentynkową, karaoke oraz „Jaka to melodia?”. W czasie ferii, obchodziliśmy walentynki, tłusty czwartek, a także zorganizowaliśmy z okazji Roku Wisły specjalną lekcję biblioteczną.

 Należy wspomnieć o przygotowanej przez pana Bogdana Muchę z Żarowskiej Izby Historycznej, prezentacji multimedialnej połączonej z wykładem. Dotyczyła ona zabytków miasta i gminy Żarów i cieszyła się dużym zaangażowaniem ze strony dzieci. Uczestnicy ferii mieli również okazję trochę poćwiczyć na tanecznej macie DDR. Nie zabrakło także chwil relaksu z „Wideoteką Młodego Człowieka”. Tradycyjnie już, staraliśmy się zachęcić najmłodszych do czytania. Zorganizowane w tym celu „głośne czytanie”, zaangażowało wszystkich do podzielenia się fragmentami swoich ulubionych książek. W piątek 24.02.2017 r. odbyło się oficjalne zakończenie naszych zajęć. Prowadząca zajęcia, pani Ania, była szczerze wzruszona, gdy otrzymała w podziękowaniu od dzieci przepiękny bukiet.
Ferie 2017 uznajemy za prawdziwie udane. Zapraszamy serdecznie za rok! Ponadto, jeszcze przez jakiś czas, można podziwiać bajecznie kolorową wystawę zorganizowaną w naszym holu.
Wydrukuj...