W piątek 17.02.2017 r. minął półmetek ferii. W bibliotece było głośno i radośnie. Codziennie odbywały się zajęcia, w których brało udział około dwadzieścioro dzieci. Uczestnicy bardzo chętnie angażowali się w plastykę, wspólnymi siłami stworzyli regulamin ferii oraz łańcuch z serduszek zdobiący salę biblioteki na Dzień Świętego Walentego. Wszystkie przygotowane przez dzieci kartki walentynkowe wzięły udział w konkursie. Wybrano cztery pierwsze miejsca, ale każdy został nagrodzony słodkim co nieco. Z dużą radością były tworzone prace z kawałków materiałów, które na czas trwania zajęć plastycznych, przekształciły Oddział Dziecięcy w istną pracownię krawiecką. W związku z tym, że rok 2017 jest ogłoszony „Rokiem Wisły”, na zajęciach połączyliśmy zabawę z nauką. Na dużej mapie Polski zaznaczyliśmy linię Wisły, omawiając jej położenie. Każdy pokolorował również swoją małą wersję mapki.

Odbyły się także konkursy: karaoke i „językołamacze”. Zajęcia wciąż trwają! Codziennie dzieci biorą udział w zabawach grupowych (rzucanie kółkami, łapki, kalambury, baba jaga patrzy, kolory, zanuć, układają puzzle), a także grają w gry komputerowe oraz planszowe. Dołącz do nas, nie nudź się w domu!