24 stycznia odbyło się w bibliotece uroczyste otwarcie „Regału pamięci”, który jest zwieńczeniem działań realizowanych w ramach projektu pn. Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów, dwóch organizacji pozarządowych: Fundacji Inicjatywa B oraz Stowarzyszenia Labiryntarium.pl. Organizacje te skupiają młodych pasjonatów lokalnej historii, którzy z wielką determinacją starają się pozyskać pamiątki stanowiące o naszej tożsamości. Na spotkaniu Tomasz Nycz z Fundacji Inicjatywa B przedstawił prezentację multimedialną projektu, pozyskane materiały na aukcjach zagranicznych i ogólnokrajowych, a także zakupione na giełdach staroci na terenie powiatu świdnickiego.

Na „Regale pamięci” znajdują się  pocztówki Żarowa z przełomu XIX i XX wieku, reklamy dotyczące działalności lokalnego przedsiębiorcy Kulmiza, mapy, fotografie oraz inne stare dokumenty. Zapraszamy do obejrzenia tej unikatowej kolekcji od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00:17.30. Odbędą Państwo sentymentalną podróż po ulicach dawnego Żarowa, która przywoła wiele wspomnień z okresu dzieciństwa i młodości.