18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji zaproszono dzieci z Bajkowego Przedszkola w Żarowie, grupę „Krasnali” oraz „Króliczków”, do wspólnej zabawy. Na początku „bajkowym pociągiem” wyruszyły w podróż do Stumilowego Lasu. Kiedy biblioteka zamieniała się w las z bajki, dzieci wysłuchały czytanych przez bibliotekarkę przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Następnie brały udział w zabawie w „poszukiwanie zagubionego ogona Kłapouchego”. Poznały mieszkańców Stumilowego Lasu i chętnie odpowiadały na pytania z quizu na temat Puchatka i jego przyjaciół. Nauczyły się brykać jak Tygrys oraz tańczyły i śpiewały przy muzyce z chustą klanzy.

Na zajęciach plastycznych kolorowały obrazki przedstawiające Kubusia Puchatka. Na zakończenie spotkania przedszkolaki, uściskawszy łapę Kubusia Puchatka, pożegnały się z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu i w radosnej atmosferze powróciły do przedszkola.