W ramach programu biblioteka pozyskała w 2016 roku dotację celową w wysokości 10.500 złotych na realizację zadania pn. Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Wysokość dotacji była uzależniona m.in. od stopnia zamożności samorządów. Nasza biblioteka uplasowała się w trzeciej grupie, w której dochód wynosił powyżej 100% średnich dochodów podatkowych w kraju. Pozyskana dotacja oraz dotacja z gminy umożliwiła nam zakup nowości wydawniczych, książek nagrodzonych w różnych konkursach krajowych i zagranicznych oraz poszukiwanych przez naszych użytkowników.
Zapraszamy do biblioteki po książki oraz audiobooki, które umilą długie, zimowe wieczory. Czeka na Państwa bogata oferta. Serdecznie zapraszamy!