Piastowska 10, 58-130 Żarów, tel./fax 74-85-80-540, e-mail: biblioteka@um.zarow.pl
„W książkach jest magia i wiedza, zadziwienie światem i nad nim zamyślenie. Kto książkę uznał za część swojego życia, żyje po wielokroć” - Ks. Jan Twardowski
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów
Wakacje w bibliotece
wak.2016.jpgNaszych najmłodszych czytelników zapraszamy na tradycyjne wakacyjne zajęcia. Startujemy 3 lipca, a kończymy 25 sierpnia. Zajęcia będą odbywać się w godzinach od 10.00 do 13.00. Czeka na Was wiele atrakcji. Będą kalambury, łamańce słowne, zabawy na świeżym powietrzu, karaoke, prace plastyczne i wiele innych atrakcji. Zachęcamy Was do wspólnej zabawy, w grupie nikt nie będzie się nudził, zawsze znajdzie coś dla siebie ciekawego. Program zamieszczamy na kolejnej stronie.
Więcej…
 
TYLKO U NAS! Książki w promocyjnej cenie!
promocjaWprowadzamy na okres wakacji promocyjne ceny sprzedawanych książek: 1. Andrzej Dobkiewicz „Miasto i gmina Żarów na dawnych pocztówkach”, cena obecna 49 zł, cena promocyjna 30 zł; 2. Zbigniew Malicki „Sto lat kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie 1910-2010”, cena obecna 20 zł, promocyjna 10 zł. Czas wakacji to okres wyjazdów oraz przyjazdów, a więc zakup książek w tak wyjątkowo niskiej cenie, będzie stanowił niewątpliwie dobry pretekst do rodzinnych czy przyjacielskich rozmów, na temat wspomnień związanych  z historią dawnego Żarowa i gminy. Zapraszamy do biblioteki od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00.
 
Wakacje w Akademii Malucha

2017.06.2322.06.2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie zajęć w Akademii Malucha w roku szkolnym 2016/2017.  Był to udany czas, wypełniony nauką i zabawą, radością i wesołym śmiechem dzieci. Maluchy ubrane na galowo otrzymały cenzurki ze zdjęciem oraz drobne upominki i łakocie. Były podziękowania i kwiaty dla prowadzącej zajęcia - Elżbiety Kulas oraz dla organizatorów. Z większością maluchów spotkamy się już we wrześniu, a inne pożegnaliśmy, życząc im wiele radości i wspaniałych zabaw w przedszkolu. W tym dniu nie zabrakło tradycyjnego pociągu, który zawiózł dzieci do stacji WAKACJE. Dziękujemy Wszystkim za wspólnie spędzony czas. Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia! Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć TUTAJ.

 
Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką
2017.06.098 czerwca gościliśmy w bibliotece Agnieszkę Tyszkę – autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Pisarce towarzyszyła przedstawicielka Wydawnictwa „Akapit-Press”, u której można było zakupić książki autorki. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach  XIV Dolnośląskich  Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami pn. "Z książką na walizkach". Ta największa impreza czytelnicza odbywa się w tym roku pod hasłem "A to historia!". W spotkaniu wzięło udział liczne grono uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II.
Więcej…
 
Konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!
29.05.2017W poniedziałek 29.05.2017 r. poznaliśmy laureatów 6. edycji konkursu czytelniczego pod nazwą „Magiczne podróże po literaturze”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoly Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II. Konkurs obejmował trzy kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI oraz gimnazjum. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej fotogalerii. Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców.
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 18

Miasto i Gmina Żarów

123

Miasto i Gmina Żarów
na dawnych pocztówkach

Do nabycia w Bibliotece,

cena promocyjna 30 zł

100 lat kościoła w Żarowie

100_lat_kosciola
100 lat kościoła w Żarowie
Do nabycia wyłącznie
w Bibliotece,
  cena promocyjna 10 zł

Nowości w Bibliotece

Linki

 

mkidn_logo

 

biblioteka_narodowa

 

program_rozwoju_czyt


"Zrealizowano ze środków finansowych
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"

 


 

 

Fundacja_Inicjatywa_B_-_logo_bw