1.Dla miłośników literatury obyczajowej:

Natasza Socha: Zamrożona: dlaczego kobiety zdradzają, Zagubieni, (Nie)młodość: czy kobiecość ma termin ważności?, (Nie)miłość: z tobą i bez ciebie.

2. Dla miłośników literatury sensacyjnej, kryminalnej, thrillerów: detektyw Tom Douglas

Rachel Abbott: 1. Tylko niewinni, 2. Droga ucieczki, 3. Śpij spokojnie, 4. Obce dziecko, 5. Zabij mnie znów, 6. Szóste okno, 7. Podejdź bliżej, 8. Idealne kłamstwo.

3.Dla miłośników literatury faktu:

Maureen Callahan – Drapieżnik: prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku.

4.Książki z Koła Przyjaciół Biblioteki:

Rachel Abbott: 1. Zmuszona, by zabić.

03.07.2020 r.
1. Dla miłośników literatury obyczajowej: książki z serii Dom Pod Trzema Lipami

Agnieszka Jeż: 1. Serce z szuflady. 2. Za siódmą górą. 3. Taka miłość się nie zdarza.

2. Dla miłośników literatury sensacyjnej, kryminalnej, thrillerów: książki z detektywem Robertem Hunterem

Chris Carter: 1. Krucyfiks. 2. Egzekutor. 3. Nocny prześladowca. 4. Rzeźbiarz śmierci. 5. Jeden za drugim. 6. Geniusz zbrodni. 7. Jestem śmiercią. 8. Rozmówca. 9. Galeria umarłych. 10. Polowanie na zło.

3. Dla miłośników literatury podróżniczej.

Mariusz szczygieł: Osobisty przewodnik po Pradze.

4.Książki z Koła Przyjaciół Biblioteki:

Yuval Noah Harari – 21 lekcji na XXI wiek.

26.06.2020 r.
1. Dla miłośników literatury obyczajowej: książki z serii Stacja Jagodno

Karolina Wilczyńska: 1. Zaplątana miłość. 2. Marzenia szyte na miarę. 3.Po nitce do szczęścia. 4.Serce z bibuły. 5.Życie jak malowane. 6.Dom pełen słońca. 7.Uczucia zaklęte w kamieniu. 8.W obiektywie wspomnień. 9.Cisza między dźwiękami. 10.Splecione letnie sny. 11.To będą piękne święta.

2. Dla miłośników literatury sensacyjnej, kryminalnej, thrillerów: książki z cyklu: Lacey Flint.

Sharon Bolton: 1. Ulubione rzeczy. 2.Karuzela samobójczyń. 3.Zagubieni. 4.Mroczne przypływy Tamizy.

3. Dla miłośników literatury podróżniczej.

Marcin Wolski: W 80 podróży dookoła świata.

19.06.2020 r.

1.Dla miłośników literatury obyczajowej: książki z cyklu: Trylogia autorska

1.Katarzyna Michalak: 1.Pisarka, 2.Zagubiona, 3.Marzycielka.

2. Dla miłośników literatury sensacyjnej, kryminalnej, thrillerów: książki z cyklu: Agata Górska i Sławek Tomczyk

Małgorzata Rogala: 1.Zapłata, 2.Dobra matka, 3.Ważka, 4.Zastrzyk śmierci, 5.Grzech zaniechania, 6.Punkt widzenia, 7.Cicha noc.

3.Dla miłośników literatury faktu:

Suzana E. Flores – Sfejsowani: jak media społecznościowe wpływają na nasze życie, emocje i relacje z innymi.

4.Książki z Koła Przyjaciół Biblioteki:

Margaret Atwood – Opowieść podręcznej.

12.06.2020 r.
1.Dla miłośników literatury obyczajowej:

1.Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska: Inna kobieta, 2.Cathy Kelly: Zaczęło się w Paryżu, 3.Iwona Żytkowiak: Zamknij oczy.

2.Dla miłośników literatury sensacyjnej, kryminalnej, thrillerów – książki z serii Komisarz Eryk Doryło:

Max Czornyj: 1.Grzech, 2.Ofiara, 3.Pokuta, 4.Trauma, 5.Klątwa, 6.Zjawa.

3.Dla miłośników literatury faktu:

Rafał Pasztelański, Joanna Pasztelańska: Strażacy: tam, gdzie zaczyna się bohaterstwo.

4.Dla członków Koła Przyjaciół Biblioteki:

Praca zbiorowa: Teraz jesteśmy Niemcami: wstrząsające losy zrabowanych polskich dzieci.

04.06.2020 r.
1.Dla miłośników literatury obyczajowej:

Książki Gabrieli Gargaś: Kochaj mnie czule, Kiedyś się odnajdziemy, Dzień kobiet (KPB).

2.Dla miłośników literatury sensacyjnej, kryminalnej, thrillerów:

Książki Jenne Blackhurst: Noc, kiedy umarła, Tak cię straciłam, Ktoś tu kłamie (KPB).

3.Dla miłośników literatury faktu:

Sozerko Malsagow, Nikołaj Kisieliow-Gromow: Początki Gułagu: opowieści z wysp sowieckich.

28.05.2020 r.

1.Dla miłośników literatury obyczajowej:

1.Tomasz Kieres: Miłość to wszystko, co jest. 2.Diane Chamberlain cykl Przed burzą – T.1 Prawo matki, T.2 Zostały po niej sekrety.

2.Dla miłośników literatury sensacyjnej, kryminalnej, thrillerów:

Książki Anny Kańtoch: Łaska, Wiara, Pokuta.

3.Dla miłośników literatury faktu:

Beata Sabała-Zielińska: TOPR: żeby inni mogli przeżyć.

4. Książki z Koła Przyjaciół Biblioteki:

1.Donato Carrisi: W labiryncie. 2.Wojciech Chmielarz: Wyrwa

22.05.2020 r.

1.Dla miłośników literatury obyczajowej – książki z cyklu Kronika pechowych wypadków
Joanna Szarańska: 1.Kłopoty mnie kochają. 2.Do zakochania jeden krok. 3.Coś tu nie gra. 4.Złość piękności szkodzi.

2.Dla miłośników literatury sensacyjnej, kryminalnej, thrillerów – książki z serii Trylogia białego miasta
Eva García Sáenz de Urturi: 1.Cisza białego miasta. 2.Rytuały wody. 3.Władcy czasu (Koło Przyjaciół Biblioteki).

Sylwia Winnik:Tylko przeżyć